Ketonal active

produkt dostępny bez recepty, kapsułki,

ketoprofen

, Sandoz

Dawka:

50 mg

Opakowanie:

18,59 zł

(1,86 zł / szt.)

Opis Ketonal active

Ketonal active to dostępny bez recepty lek w postaci kapsułek, stosowany w leczeniu bólu i stanów zapalnych. Substancją czynną preparatu jest ketoprofen. Substancja ta należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) i znajduje zastosowanie w leczeniu dolegliwości bólowych różnego pochodzenia o umiarkowanym nasileniu. Lek jest przeznaczony dla osób dorosłych oraz młodzieży powyżej 15. roku życia.

Kategorie Ketonal active

Podmiot odpowiedzialny Ketonal active

Sandoz Polska sp. z o.o.
ul. Domaniewska 50 c
02-672 Warszawa
Polska
biuro.pl@sandoz.com

Składniki Ketonal active

  • substancja czynna: ketoprofen (50 mg),
  • substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, stearynian magnezu, krzemionka koloidalna bezwodna; substancje wchodzące w skład kapsułki: żelatyna, dwutlenek tytanu (E171), błękit patentowy (E131).

Opakowanie zawiera 10 lub 20 kapsułek zapakowanych w słoiczek ze szkła oranżowego, zamykany korkiem z LDPE.

Jak stosować Ketonal active

Pamiętaj, że Ketonal Active należy stosować możliwie przez jak najkrótszy czas i w możliwie jak najniższej, skutecznej dawce. Jeśli dolegliwości bólowe nie ustąpią w ciągu 5 dni – zaprzestań stosowania leku i skonsultuj się z lekarzem.

Zalecane dawkowanie Ketonal Active:

  • pacjenci powyżej 15. r.ż.: 1 kapsułka 3 x na dobę (co 8 h),
  • pacjenci w wieku podeszłym: należy stosować możliwie najniższą, skuteczną dawkę.

Lek należy przyjmować w trakcie posiłku, popijając wodą. Jednocześnie można przyjmować leki zobojętniające kwas żołądkowy (np. Alugastrin, Maalox) w celu ochrony przewodu pokarmowego przed działaniami niepożądanymi ketoprofenu.

Jak przechowywać Ketonal active

Preparat Ketonal Active należy przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25 st. C.

Ulotka produktu Ketonal active

Przeczytaj dane na temat składników, podmiotu odpowiedzialnego i ewentualnych ostrzeżeń.

Nurofen Plus

tabletki powlekane, 12 tabletek = 1 blister

Glimbax

płyn, 200 mililitrów

38,95 zł

Gripex Max

tabletki powlekane, 20 tabletek blistry

Grypolek

tabletki powlekane, 24 tabletki

Apap

tabletki powlekane, 24 tabletki

19,59 zł

Envil Gardło

tabletki do ssania/gryzienia/żucia, 20 tabletek

21,66 zł

Pyralgina

tabletki, 20 tabletek

27,95 zł

26,95 zł

Argentin-T

aerozol, 20 mililitrów

32,59 zł

Paracetamol Accord

tabletki, 50 tabletek